29/03/2019
Online Video Reklamcılığının Markanız İçin Önemi

Online Video Reklamcılığının Markanız İçin Önemi

 

Online video reklamcılığı hem dijital hem de PPC (Pay-Per-Click Marketing) pazarlamanın önemli bir parçasıdır. Öneminin daha da artmasıyla beraber birçok dijital pazarlama uzmanı video reklamcılığının 2019 yılında daha çok öne çıkacağını söylemektedir.

Videonun özellikle izleyiciler için ürünü ikna edici ve ilgi çekici hale getirmesi, reklamverenlerin yatırım yönünü online video reklamcılığına çevirmesini sağlamaktadır. Böylelikle her geçen yıl markaların dijital pazarlama bütçelerinden bu mecraya ayırdıkları pay artış göstermektedir.

Yüksek dönüşüm sağlayan online video reklamlar oluşturmanız, markanızın konumlandırılmasında, yardımcı olacak ve markanıza değer kazandıracaktır.

-Youtube’da her gün 8 milyardan fazla video izleniyor.

8 milyardan fazla video izlenmesiyle YouTube; yaklaşık 1 milyar aktif kullanıcısı vardır. İnternetin yayılması ile televizyon izleme oranını ciddi oranda düşerken, YouTube platformunda kullanıcı sayısını arttırarak geniş bir izleyici demografisine sahip olmuştur.

YouTube’un videolara iliştirdiği 6 saniyelik bumper reklamlar markanın iletmek istediği mesajları hızlı ve etkili bir şekilde aktaran mükemmel bir araçtır. Bumper reklamların 10 da 9'unun tüm kampanyalar genelinde ortalama %30 artış elde edilmesini sağladığı tespit edilmiştir.

-Instagram'daki sponsorlu videolar, sponsorlu fotoğraflara göre 3 kat daha fazla yorum ve geri dönüş alıyor.

Instagram'ın günlük 80 milyon gönderiyi paylaşan 400 milyondan fazla kullanıcısı bulunmaktadır. Bu durum Instagram’ı reklamverenler için oldukça çekici bir platform haline getirmektedir.  Bu platformdaki tüm videoların maksimum 60 saniyelik zaman sınırlamalı, kısa ve öz olması potansiyel müşterinin vaktini almadan, hızlıca mesajı almasını sağlamaktadır.

-İçerik Pazarlamasının Çoğu Video Olacak

2019 yılında üretilen içeriklerin %80'i online video pazarlamasından oluşması beklenmektedir. Aşağıdaki istatistikler göz önünde bulundurduğunda;

-Tüketicilerin yüzde 90'ı ürün videolarının doğrudan satın alma kararlarını etkilediğini bildirmiştir.

-Tüketiciler video aracılığıyla elde ettiği bilgilerin %95’ini hatırlarken, okuyarak elde ettikleri bilgilerin yalnızca %10 kalıcı olabilmektedir.

-Online video içeriği kullanan şirketler, web sitelerinin trafiğinde %41'lik bir artış gözlemlemektedir.

 

Online video pazarlama rakiplerinizin önünde olmak ve markanızı daha fazla kitleye duyurmak için firmanız için önemli bir dijital pazarlama ayağıdır. Bu trendin bir parçası olmak için sizde online video reklamcılığını markanıza dahil edin.

 

Ayrıca video reklamcılığının yanında 2019 ‘da popüleritesi artan 360’ Sanal Tur hakkında bilgi almak için linke (http://ingo.com.tr/blog/google-360-sanal-turun-isletmeniz-icin-onemi) tıklayınız.

REFERANSLAR

https://oursocialtimes.com/how-to-make-the-perfect-instagram-video-strategy/

 

https://www.dreamgrow.com/8-reasons-why-your-business-should-use-video-marketing/

 

https://www.forbes.com/sites/forbesagencycouncil/2017/02/03/video-marketing-the-future-of-content-marketing/#563d6f276b53